Děti na svatbě | Jak zabavit děti na svatbě?

Co myslíte, patří děti na svatbu? Za nás určitě ano. Spousta vašich přátel jsou jistě rodiče malých dětí, které musí nebo chtějí vzít na svatbu s sebou, a je důležité se zamyslet nad tím, jak malé oslavence zabavit. Jedině tak si obřad i oslavy užijí nejen vaši dospělí hosté, kteří si budou moci na chvíli od svých rodičovských povinností odpočinout a oslavovat s vámi, ale i ti nejmenší, kteří se budou mít možnost bavit také, po svém.

Pokud nemáte děti vy sami, může pro vás být složitější představit si, co je třeba pro děti a jejich rodiče připravit. Pokud si nevíte rady, poproste kamarádku, která už děti má. Určitě vám ráda poradí, jak se na děti připravit, jak je zabavit a jak třeba přizpůsobit jídelníček. Při větším počtu dětí pak stojí za zvážení objednat si profesionály. Dnes už existují firmy, které se zabývají hlídáním dětí a připravováním plně vybavených mobilních dětských koutků. Právě proto vám přinášíme rozhovor se zakladatelkou firmy ANDĚLÍN. 

Jak zabavit děti na svatbě?

Vyzpovídali jsme pro vás Kateřinu Říhovou, zakladatelku firmičky ANDĚLÍN, která se zabývá hlídáním dětí. Je tedy odborníkem na slovo vzatým. Jednou z jejich služeb je právě hlídání dětí na svatbě a nejen to, ANDĚLÍN vám na svatbu může přivést i celou hernu a zázemí pro děti. 

Ať už se jedná o svatbu v exteriéru, interiéru, velký počet dětí různých věkových skupin nebo individuální hlídání menších dětí, ANDĚLÍN vám poskytne perfektní služby. Pro vaše ratolesti připraví podnětné, příjemné prostředí, kde je prostor jak pro individuální hru tak pro činnost skupinovou. Nejhezčím oceněním je pro ně úsměv, ať už dítěte nebo maminky či táty. Kontaktovat je můžete třeba přes Instagram nebo Facebook nebo si prohlédněte profil jejich služeb zde.

Potkáváme se na začátku podzimu. Máte pořád hodně práce?

Ano ano, dá se říci, že od loňského roku nevnímáme ani tolik rozdíl mezi sezónním a mimosezónním obdobím. Aktuálním trendem jsou nejen svatby letní, ale i sňatky v zimě, ve městě či na horách a my jsme moc rádi, že se na aktivity pro děti na svatbě myslí stále častěji bez ohledu na roční období nebo počasí.

Realizujete dětské koutky na svatbách. Jak si mohu takovou službu představit?

Naším cílem je připravit v místě svatby především zázemí pro děti, kde se budou cítit dobře. Prostředí, které jim bude blízké a kde je nebude nikdo do ničeho nutit. Nachystáme pro děti dětský pokojík, kde si budou moci hrát, číst, nebo pracovat, samostatně či s námi. Dětem nabídneme rozmanité aktivity, ale dáme jim možnost volby. V momentě, kdy je dítě v našem koutku dobrovolně, je otevřenější a přístupnější našim návrhům a nápadům a baví se naprosto přirozeně.

Někdy svatební oslavy probíhají ve vnitřních prostorách nějaké restaurace nebo hotelu, jindy zase venku…

Ano, i my nabízíme obě možnosti. Vnitřní dětský koutek bývá opravdu spíš takový pokojíček. Nabídne i lepší zázemí pro maminky s nejmenšími dětmi, obvykle i prostor pro nakrmení či přebalení, a podobně. Při venkovní realizaci jsme schopni nachystat velmi podobnou zábavu, která však bývá doplněna o různé sportovní aktivity, do nichž se velmi často zapojují i dospělí. Společenské hry můžeme hrát na piknikových dekách a dřevěné vláčky mohou stejně dobře jezdit i v trávě. Součástí každého dětského koutku je i výtvarná dílna, kde si děti mohou, za asistence našich pečovatelek, něco hezkého vyrobit a v připravené papírové taštičce s jejich jménem pak odnést domů.

Takže vybavení, hračky i nábytek si přivezete?

Víceméně ano. Obvykle si vyžádáme jen stůl a židle na přípravu výtvarné dílny, ale veškerý dětský nábytek a aktivity si přivezeme vlastní. I v případě, že je v místě oslavy dětský koutek již zřízený, jsme velmi kritičtí. U našeho vybavení a našich hraček zkrátka víme, že puzzle bude vždy kompletní, v „Člověče, nezlob se“ nebudou chybět figurky, všechna autíčka budou mít kola, a polštářky, deky i dětské koberce budou na každou akci 100% čisté.

Pro jakou věkovou skupinu je dětský koutek vhodný?

Od klienta zjišťujeme počet očekávaných dětí ve věku 0 – 15 let. Obvykle jsou s námi samostatně děti od dvou let věku, mladší z nich pak v doprovodu některého z rodičů. Velmi často s námi čas tráví i teenageři, o nichž si snoubenci myslí, že se nedokáží bavit jinak, než s tabletem nebo telefonem. Náš dětský koutek totiž není jen „bazénkem s kuličkami“, ale prostředím, kde se mohou realizovat, nebo si s námi prostě jenom povídat.

Co když mají děti sami snoubenci?

Pak nabídneme také individuální péči. Slečna či paní bude mamince pravou rukou, respektive postará se o to, aby mělo děťátko veškerou péči, ale přitom bylo poblíž rodičů, bude-li to potřebovat. Taková péče je vždy naprosto individuálně nastavená a kopíruje tak potřeby dítěte a představy a přání jeho rodičů. My pak uděláme všechno proto, aby bylo děťátko spokojené a jeho rodiče neměli s péčí o něj starosti a nemuseli pověřovat péčí babičky, nebo jiné členy rodiny.

Jaký je Váš názor na svatbu s dětmi obecně? Na co se připravit? Na co nezapomenout?

Velmi často se vdávají nevěsty ve věku, kdy mají děti ony samy, nebo jejich kamarádky, takže bych děti ze svatby úplně nevylučovala. Jsou zábavnou součástí, a pokud je pro ně připraven odpovídající program, není důvod mít z jejich přítomnosti obavy. Je dobré na děti myslet při tvorbě svatebního menu a nabídnout jim jednoduché a rychlé jídlo, aby nemusely u svatební tabule čekat na různé proslovy, předkrmy a polévky. Dobrou volbou pro děti bývá řízeček s bramborovou kaší. V souvislosti s jídlem je užitečné se také ubezpečit, že restaurace disponuje dětskými židličkami. Pokud je třeba, můžeme je zajistit také.

Nabízíte tedy komplexní servis… Dá se říci, jak se Vaše služby pohybují finančně?

To je logická a častá otázka. Velmi těžko, protože představy i finanční možnosti každého klienta se velmi liší a faktory, které mají na kalkulaci konkrétního dětského koutku vliv, jsou velmi proměnné. 

Náš postup je takový, že klientovi individuálně připravíme první nabídku, která by byla ideální s ohledem na informace, které máme k dispozici. 

Nabídka může být v této podobě optimální i pro klienta, nebo se s ní následně snažíme společně pracovat k oboustranné spokojenosti.

 

Máte nějaké konkrétní doporučení pro nevěstu a ženicha s ohledem na děti na svatbě?

Určitě! Neváhejte se s námi spojit. Nabídneme Vám skvělou službu, nebo minimálně inspiraci. S dětmi pracujeme s radostí a s láskou, ale taky víme, s jakou rychlostí svatební rozpočet roste. Jedna z našich klientek však řekla, že peníze za dětský koutek byly jednou z nejlépe investovaných nákladových položek svatby. A my stále pracujeme na tom, aby se s tímto názorem ztotožnil každý, kdo se našich služeb rozhodne využít.

Galerie

Přihlásit se

Skupiny
Kdo je online
Žádní uživatelé momentálně nejsou online
Nejnovější komentáře

Komentáře

mood_bad
  • Zatím zde nejsou žádné komentáře.
  • Přidat komentář