Svatební šaty – pohodlné, originální a jedinečné

Milé nevěsty neustále pro vás vyhledáváme stylové svatební dodavatele a snažíme se vám dodávat čerstvou dávku svatební inspirace. Tentokrát jsme se zaměřili na jednu z elementárních věcí, a tou jsou svatební šaty. Konkrétně tedy svatební šaty na míru. Za nás určitě ano! Šaty totiž dělají člověka a svatební šaty dělají nevěstu. Svatební šaty, které vám padnou a budete se v nich cítit dobře, vám totiž zajistí pohodu, která vás bude provázet celým svatebním dnem. A co je víc, než se cítit dobře a sebevědomě, když na vás před oltářem spočinou zraky všech svatebčanů, ale především vašeho vyvoleného? Sledujeme nejlepší svatební návrháře, ateliery i salony, a neustále obdivujeme tvorbu Vám jistě známého sympatického návrhářského dua Kabelková & Oplocká. Proto jsme se rozhodli holky trochu vyzpovídat a poskytnout vám ohledně jejich tvorby a případné spolupráce na svatebních šatech pár informací.

Kabelková & Oplocká - styl a originalita

Prosím představte vaše duo, váš koncept, váš projekt.

Jsme vystudované textilní návrhářky, jejichž vzájemná spolupráce odstartovala právě při studiu, kdy jsme se věnovaly šití dámského nočního prádla a zakázkovému šití. Po absolvování školy, kterou jsme zakončily svatební a společenskou kolekcí, jsme se rozhodly, že se budeme věnovat výhradně této tvorbě.

Naším cílem je, aby se každá naše zákaznice ve svatební den cítila nejen krásně, ale také příjemně a pohodlně, protože to je neméně důležité. Dobře padnoucí šaty, které nikde netlačí a nepřekážejí, jsou pro pohodový svatební den opravdu nezbytné. Snažíme se také nevěstám ukázat, že každá dívka či žena je jiná a je potřeba nejen respektovat její vzhled, ale také ji samotnou. Proto u nás najdete šaty romantické, módní, extravagantní, ale také i minimalistické.

“Naším cílem je, aby se každá naše zákaznice ve svatební den cítila nejen krásně, ale také příjemně a pohodlně, protože to je neméně důležité.”

Jak u vás vypadá spolupráce s nevěstou?

Naše nevěsty nás standardně oslovují přes Facebook či email, kam jim zasíláme veškeré info, jak to u nás chodí – v informacích najdou, kdo jsme a co děláme, cenové rozpětí, počet potřebných zkoušek a všechny možné další informace. Následně si domluvíme informační schůzku, na které probereme podobu šatů. Důležité je vědět, že při tvorbě návrhu se aktivně podílíme na podobě šatů a současně také neděláme žádné kopie, aby byla zachována jedinečnost šatů. Na schůzce není potřeba si ujasnit všechny detaily, protože ty je lepší vymýšlet až při zkouškách, kdy máme jasnější představu o šatech. Po schůzce posíláme kalkulaci a nevěsta nám během týdne potvrdí svůj zájem o spolupráci. V průběhu práce na šatech také vybíráme různé specifické materiály, jako jsou např. krajky, apod. Zkoušek je standardně zapotřebí 4 – 5, ale to vždy záleží na náročnosti modelu. Potom už nevěstu čeká odevzdání šatů 🙂

Šaty si nevěsta vždy kupuje?

Ano, všechny naše šaty jsou určené ke koupi. Šaty jsou šité přesně podle konkrétní postavy nevěsty, a díky tomu perfektně padnou. Naše zákaznice mají také možnost využít bezplatné úpravy šatů na společenské.

Jak dlouho před svatbou, by vás nevěsta měla oslovit, resp. jak dlouho šití šatů trvá?

Pokud chtějí mít nevěsty jistotu, že ještě nemáme plno, je potřeba, aby nás kontaktovaly na začátku září před nadcházející sezonou, případně pak ideálně do konce roku. Znamená to tedy, že pokud nevěsta plánuje svatbu třeba na jaro 2021, je dobré nás kontaktovat na začátku září 2020. Dříve není nutné, protože nám stále probíhá sezóna a v tomto období schůzky nesjednáváme. Nemusí se tedy slečny bát, že máme třeba na dva roky plno. To se u nás nestane. J Na druhou stranu není dobré s informační schůzkou dlouho otálet, protože máme sezonu standardně zaplněnou během 3 – 4 měsíců. Samotné zhotovení šatů pak trvá zhruba 2 – 3 měsíce, ale to velmi záleží na domluvě.

Jaká bývá cena svatebních šatů?

Cena za svatební šaty se u nás pohybuje v rozmezí 18-30 tisíc. Jedná se o nejčastější cenové rozpětí, ale vždy samozřejmě záleží na technologické náročnosti, použitých materiálech, apod. 

Kolekce, modely, střihy

Novou kolekci představujete každý rok? Kolik kusů od každého modelu šijete? Kolik dalších šatů „na přání“ zvládnete ještě k těm z kolekce?

První svatební kolekci jsme navrhly v roce 2014. Vznikla spíše z nutnosti, protože nás čekal náš první svatební veletrh a my neměly dost fotek naší práce :-). Nakonec se nám to ale zalíbilo, a proto jsme se rozhodly každý rok něco jedinečného vymyslet. Jedná se mnohdy o typ šatů, který si dlouho přejeme zhotovit a nemáme tu možnost. Často také chceme ukázat neobvyklé materiály či střihy. Svatební kolekce jsou pro nás ale spíše takové zpestření po nabité sezoně. Standardně se jedná o 4 – 5 kusů, zatímco svatebních šatů na míru šijeme v průběhu sezony kolem 70ti. Tento rok kromě svatební kolekce plánujeme i nějaké novinky, takže se máte určitě na co těšit.

 

Na stránkách uvádíte, že rádi nevěstě poradíte s materiály a střihem, to je skvělé. Už se stalo, že jste nevěstě vymysleli vlastně úplně jiné šaty?

Díky tomu, že se na podobě šatů domlouváme společně, standardně se o takto zásadní změny nejedná. Nicméně čas od času se stane, že nevěsta si ještě před návštěvou u nás, nazkouší šaty v salonu a tam jí právě sedí ty, který se na její typ postavy vůbec nehodí . Naštěstí naše zákaznice nám věří a vědí, že my pro ně chceme jen to nejlepší, takže potom změna šatů není problém.

Momentálně přijímáte zakázky na rok 2020, máte ještě volnou kapacitu?

Ano, máme stále volnou kapacitu. Informační schůzky pro sezonu 2020 teprve odstartují první týden v říjnu.

Milníky, novinky vize?

První velkou změnou bylo přestěhování do našeho ateliéru v centru Brna. Druhá velká změna nás čeká tento rok, kdy se součástí našeho týmu stane nová posila, kterou  Vám v průběhu zimy představíme. Čekají nás také ještě nějaké novinky, jako jsme avizovaly výše, ale i na ty si ještě budete muset chvíli počkat.

Těhotenské šaty, romantické, módní, extravagantní, ale také i minimalistické.

Zuzka a Míša mají tedy na svědomí pěknou řádku originálních svatebních šatů všech možných stylů, ale především jsou všechny kusy jedinečný originál. Pokud vás tvorba těchto šikovných návrhářek zaujala, a my věříme, že ano, určitě je neváhejte kontaktovat třeba přes Facebook nebo Instagram, kde si mimo jiné můžete prohlédnout i jejich další modely a sledovat již zmiňované připravované novinky.

Galerie fotografií

Mohlo by vás také zajímat

Přihlásit se

Skupiny
Nejnovější komentáře
Říj 04
Nejhezčí svatební místa – statky, stodoly, mlýny, chaty

Neustále pro vás vyhledáváme a přidáváme nová krásná svatební místa. Hledejte dle…

Říj 02
Svatební šaty – pohodlné, originální a jedinečné

Milé nevěsty neustále pro vás vyhledáváme stylové svatební dodavatele a snažíme se vám…

Zář 19
Přidejte se k těm nejlepším

Dobrá zpráva pro všechny dodavatele svatebních služeb a majitele či provozovatele…

Zář 18
Svatební setkání

Milé nevěsty, rádi bychom vás pozvali na nevšední svatební událost, která se koná v…

Zář 16
Soutěž o nejlepší fotoblog

Milé nevěsty, opět jsme pro vás připravili svatební soutěž! Tentokrát se týká nevěst,…

Srp 07
Svatba na mlýně

S radostí vám přinášíme dávku lásky a inspirace v podobě nového fotočlánku z rubriky…

Srp 05
Svatba C+H |Inspirace

Rádi Vás inspirujeme příběhy snoubenců, kteří se s námi o své zážitky a fotografie ze…

Čvc 08
Boho svatba | Inspirace

Slyšeli jste o krásné a netradiční akci Láska Bohémská? Jde o prezentaci zhruba…

Bře 25
Jak vytvořit jednoduchý svatební web?

Váháte jestli zvolit svatební oznámení nebo web? Můžete mít obojí, nebo zvolit klidně…

Led 23
Svatba v zimě – výhody, nevýhody?

Většina nevěst plánuje svatbu hlavně na jaře a v létě, nejčastěji od května do září.…

Komentáře

mood_bad
  • Zatím zde nejsou žádné komentáře.
  • chat
    Přidat komentář