Svatební trendy pro rok 2019 s Lucií Hauzner

 

Je po Vánocích a věřím, že mnoho z Vás zasnoubených si naplánovalo začátek plánování svatby právě na tyto dny. Proto bychom vám s Lucií Hauzner, která stojí za konceptem: “Zaslíbeni lásce” chtěli představit svatební trendy pro rok 2019. Lucie se svatbám věnuje po mnoho let a pro nové trendy, stylová aranžmá a netradiční koncepty má opravdu cit. Můžete se o tom sami přesvědčit, třeba ve fotočlánku z editoriálu, který jsme s Lucií tvořili na podzim: “Emerald wedding“. Trochu jsme si Lucii vyzpovídali a zaslala nám také barevné kombinace, které celý článek provází. Nechte se tedy inspirovat a přejeme příjemné počtení.

 

Lucie o práci svatebních koordinátorů

10

NĚCO NÁM O SOBĚ POVĚZ 🙂

Mé jméno je Lucie Hauzner a jsem maminka dvou neposedných malých dětí. Miluji je velmi, ale potřebuji si být užitečná i sama pro sebe a na svatbách se můžu plně vyřádit jiným způsobem. Nedělám svatby ve velkém počtu, protože mam ty dvě male děti, ale i se chci snoubencům plně věnovat a svatbu ladit do nejmenšího detailu.

KDY A JAK JSI SE KE SVATBÁM DOSTALA?

Ke svatbám jsem se dostala úplně klasicky, a to po své svatbě. Několik let jsem pracovala i jako merchandiser, takže k dekorování svateb to bylo už jen opravdu kousek.

JAKÉ SLUŽBY NABÍZÍŠ?

Moje služby jsou – dekorování, celková stylizace svatby, koordinace, doporučení vhodných ostatních dodavatelů. Tím, že pořádám svatební veletrh, tak jich znám opravdu dost.

JAK PLÁNOVÁNÍ S TVOU POMOCÍ PROBÍHÁ?

Úplně nejdříve je třeba naplánovat si osobní schůzku, abychom si tzv. sedli se snoubenci do noty. Přeci jen budeme v příštích pár měsících spolu hodně ve styku. Na schůzce si řekneme svoje představy. Další je pak schůzka přímo na místě činu, kde si řekneme co by s tím místem šlo všechno udělat, co by šlo využít. Na místě činu je i vždy dobrá spolčená schůzka s majitelem objektu. Po návštěvě místa začínáme plánovat a posílat si inspiraci, s ohledem na místo konaní a stylem snoubenců. Ke každé svatbě přistupuji vždy s ohledem na snoubence. Je to přeci jen jejich den “D” a já se snažím naplnit jejich nejtajnější sny o tomto dnu.

JSI PŘÍTOMNA I PŘÍMO NA SVATBĚ?

Na svatbě jsem v ten den přítomna většinou do oběda, kde pomohu svatebčanům v případě, že nemají koordinátora. Ve chvilce vhodného času sdělím ještě nějaké provozní otázky a odjíždím pokud mě už není třeba.

Barevná inspirace pro rok 2019

* Zdroj: Foto z Pinterestu

Trendy a doporučení

MÁŠ PRO NEVĚSTY NĚJAKÁ DOPORUČENÍ?

Určitě, než nevěsty začnou svatbu plánovat, měly by se  se svou vybranou svatební agenturou setkat. Koordinátorky toho hodně znají, mají dobré kontakty. Dobrá svatební agentura vám dokáže ušetřit spoustu peněz, času, ale především spoustu starostí a nervů. Pokud vše svěříte do rukou agentury, bude svatba jednoduše ladit od začátku do konce. Agentura/koordinátoři by s vámi jako snoubenci měli prokonzultovat všechny možnosti a kroky při plánování. Agentura vás rozhodně nevyjde dráž, než kdybyste si vše zařizovali sami. Je to vždy vše na domluvě.

 

 JAKÉ JSOU TRENDY PRO ROK 2019?

Barevná kompozice je vždy dost závislá i na místě konaní. Barva interieru, stoliček atd. Trendy – velký důraz bude kladen na závěsné dekorace, na použitém materiálu, nebo například tvaru bran u obřadu. Velký důraz je momentálně kladen na hlavní stůl novomanželů a především na to, co je za nimi na stěně.

 

VÝHODY/NEVÝHODY RŮZNÝCH ROČNÍCH OBDOBÍ.

Každé roční období má něco do sebe a barevné kompozice jsou jiné v různém období. To je proste o tom, kdo co preferuje a k čemu má blízko. Vše se dá zařídit.

 

ZA CO NEVĚSTY KOORDINÁTORCE/AGENTUŘE ZAPLATÍ?

 

Moje cena je složena ze třech části. Pohonné hmoty, práce moje a práce s mou pomocí (záleží na velikosti svatby, času přípravy a počtu použitých dekorací. Cena za koordinaci je podle toho co vše nevěsta potřebuje. Agentura může koordinovat celý den a nebo třeba jen obřad. Dále pak jestli koordinátorka například něco vyzvedává a zařizuje. Vše je ale o společné domluvě.

 

KDYŽ CELÝ DEN PROPRŠÍ?

I když venku prší, může být svatba perfektní. Vše záleží na partě hostů, která se něčím takovým nedá rozhodit a užijí si svatbu i tak. Navíc fotky v dešti jsou top! (Pozn. redakce: naprosto s Lucií souhlasíme – mrkněte třeba na článek z velice deštivé svatby, která byla perfektní. Nepřízeň počasí všechny hosty naopak semkla!) 

 

Další barevné koncepty pro rok 2019

Zdroj: Fotot z Pinterestu

Závěrem...

MÁŠ PRO NEVĚSTY NĚJAKÁ DOPORUČENÍ?

Doporučila bych nevěstám, aby se s každým problémem, či trápením svěřili koordinátorce. Nevěsta sama se s danou věcí může zabývat relativně dlouho, naopak koordinátorka může problém vyřešit během několika minut.

MŮŽEŠ NEVĚSTÁM DOPORUČIT NĚJAKÉ SVATEBNÍ DODAVATELE?

Doporučení dodavatelů dělám vždy na míru snoubenců, například od fotografů po cukrářku. Podle toho co očekávají,  já předám kontakt na tu správnou osobu. (Pozn. redakce: Svého fotografa si můžete najít například i u nás na webu – kde je vyhledávač nejstylovějších svatebních míst i svatebních dodavatelů a tedy i konkrétně fotografů)

MŮŽEŠ DOPORUČIT NĚJAKÉ PĚKNÉ SVATEBNÍ MÍSTO, KDE SE TI ZÁROVEŇ DOBŘE JEDNALO S MAJITELI?

Výběr svatebního místa je vždy závislý na tom co od takového místa snoubenci očekávají.  Letos se mi poštěstilo organizovat svatby na krasných místech jako je Stodola Suška či Dvůr Honětice. Stodoly budou ještě chvilku populární, ale má osobní předzvěst je taková, že se bude trend pomalu přesouvat třeba i do stanů, které už teď můžeme snoubencům nabídnout. Konkrétně s Lucií se můžete dohodnout na pronájmu krásného svatebního stanu – Veselí pod stanem.

 

Přihlásit se

Skupiny
Kdo je online
Žádní uživatelé momentálně nejsou online
Nejnovější komentáře

Komentáře

mood_bad
  • Zatím zde nejsou žádné komentáře.
  • Přidat komentář