Vánoční soutěž o ručně vyráběné ozdoby SUPERGEMS

Ač jsme si všichni mysleli, že se snad těch Vánoc tento rok nedočkáme, sváteční čas je tu s námi. Nejspíš nebudeme lhát, když řekneme za nás všechny, kteří podnikají, pohybují se a pracují ve svatebním průmyslu, že to byl rok více než náročný. Chystání na Vánoce však také nebývá zrovna oddychovým časem. K práci se přidá ještě zvýšená starost o domácnost v podobě vánočního úklidu. A to pečení! A to zdobení! S tím posledním jsme tu pro vás, abychom vám pomohli. V tento předvánoční čas nás oslovilo Studio SUPERGEMS v rámci soutěžní spolupráce. A že neznáte SUPERGEMS? Čtěte dál a dozvíte se vše o této talentované dvojici, která má na svědomí ty nejstylovější vánoční ozdoby, které na českém trhu jsou!

Ručně vyráběné vánoční ozdoby z Čech

Za značkou SUPERGEMS stojí dvojice mladých absolventek Fakulty architektury na ČVUT v Praze – Anna Semancová a Hami Nguyen. K návrhu vánočních ozdob se dostaly již v průběhu studia, kde v ateliéru pod vedením Jana Jaroše měly možnost spolupracovat s českou sklárnou zaměřenou výhradně na výrobu vánočních ozdob. Mohly si navrhnout ozdobu jen podle sebe. Cílem bylo podpořit toto tradiční, ovšem v průběhu let do pozadí ustupující odvětví. Ručně vyráběné ozdoby klasických tvarů, jako jsou baňky, zvonečky a figurky, vytlačuje z českého i slovenského trhu mnohonásobně levnější masová varianta z Asie. Jedním ze způsobem, jak této konkurenci čelit, bylo  vsadit na kvalitní materiál a originální design. Ozdoby již při první várce sklidily úspěch a Anička s Mimi se s nimi vydali na Czech Design Week 2017, po kterém následovala spolupráce s prodejními galeriemi v Praze. Vychytaly hlavně načasování, kdy v této době designové vánoční ozdoby téměř neexistovaly. Anička pochází původně ze Slovenska, ovšem již celou vysokou školu studovala v Praze. To mělo velký vliv i na její tvorbu. Navrhování objektů ze skla bylo součástí více projektů, protože při studiu designu v Čechách se v souvislosti s tradičním sklářským průmyslem s návrhem objektů ze skla či porcelánu velmi pravděpodobně setkáte.

Na původu a kvalitě záleží

Při kvalitě a originálním designu není překvapením, že jsou ozdoby SUPERGEMS dražší než ty, které koupíte v supermarketu. Ovšem v porovnání s dalšími autorskými ozdobami, které jsou na trhu čím dál častější, však nepatří mezi nejdražší. Jejich zákazníkem je někdo, kdo všeobecně vyhledává kvalitní produkt s přidanou hodnotou v podobě originálního designu a příběhu, a to nejen u vánočních dekorací, ale celkově u všech kupovaných věcí, kterými se obklopuje. Zákazník si často kupuje jeden či dva kusy jako dárek. Autorky nepředpokládají, že by si někdo ozdobí celý stromeček těmito ozdobami. Často jsou také využívané jako dekorace na větvičkách či jehličí ve váze, například i nakombinované se starou ozdobou po babičce. V minulosti nabízely již dva tvary, ovšem kolekce na Vánoce 2020 je pouze s jedním tvarem. Jedná se o kapku ve dvou velikostech, která byla nejpopulárnější. Na příští rok chystají i novou kolekci, které bude abstraktně ztvárňovat postavy Betlému. Aktuálně řeší potřebný materiál, tedy na příští rok se opět budeme moc těšit, jaké nové ozdoby to budou!

V Čechách se dají aktuálně ozdoby zakoupit na e-shopu CZECHDESIGN. A již brzy se na ně můžete těšit i na e-shopu či kamenné prodejně Artisème a v Charaktery Design Storu v Praze. Zákazníci, kteří to mají do Prahy daleko, mohou ozdoby sehnat i v obchodě Labuť v lázních v Luhačovicích.

Na Slovensku v obchodě Slávica a v květinovém ateliéru Moss v Bratislavě.

Výhry a pravidla soutěže

Aktuálně mají SUPERGEMS v nabídce 13 barev, ze kterých se dá vybírat. Naším hlavním záměrem bylo, aby výhra byla pestrá a zároveň k sobě jednotlivé ozdoby skvěle ladily. Vybrali jsme tedy tři v neutrálních barvách, na které se může těšit výherce, který splní všechny podmínky níže a bude tím šťastlivcem, který bude vylosován.

Pravidla soutěže jsou jednoduchá:

  • Napište do komentáře pod soutěžní příspěvek na Instagramu, do jaké barvy budete mít letos vyzdobenou domácnost či stromeček.
  • Označte kamarádku, které by se výhra také mohla líbit
  • Sledujte profil @svatbavestodole a @studio.supergems
  • Losování a vyhlášení výherců proběhne 14.12.2020
  • Samozřejmě garantujeme doručení do Vánoc, ať můžete udělat radost někomu bližnímu nebo sami sobě!

Sledujte nás!

Mohlo by vás také zajímat

Komentáře

mood_bad
  • Zatím zde nejsou žádné komentáře.
  • Přidat komentář